آمار معاهده همکاری ثبت اختراع PCT در 2016

آمار اختراعات ثبت شده در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT در سال ۲۰۱۶

آمار اختراعات ثبت شده در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT هر ساله توسط سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO منتشر می شود. این آمار اطلاعات مفیدی در خصوص تعداد اختراعات ثبت شده و برترین متقاضیان ثبت در این معاهده را ارائه می دهد.

در بخش نخست به بررسی شرکت هایی که بیشتر تقاضا را داشته اند می پردازیم. در سال ۲۰۱۶ شرکت ZTE به تنهایی ۴۱۲۳ اختراع را در این معاهده ثبت کرده است و جایگاه اول را در آمار ده شرکت برتر به خود اختصاص داده است. شرکت دوم در این لیست HUAWEI می باشد که در سال ۲۰۱۶ تعداد ۳۶۹۲ تقاضای ثبت را به معاهده همکاری ثبت اختراع داده است. همانطور که در ذیل این متن دیده میشود شرکت های بسیار معروف و بزرگی که اکثرا در زمینه های فناوری اطلاعات فعالیت می کننداز جمله QUALCOMM، MITSUBISHI، LG، HP، INTEL، BOE، SAMSUNG و SONY جزو ده شرکت برتر از نظر تعداد اختراعات ثبت شده در معاهده PCT می باشند.

۰

ZTE CORPORATION

۰

HUAWEI TECHNOLOGIES

۰

QUALCOMM INCORPORATED

۰

MITSUBISHI ELECTRIC CORP

۰

LG ELECTRONICS

۰

HEWLETT-PACKARD

۰

INTEL CORPORATION

۰

BOE TECHNOLOGY GROUP

۰

SAMSUNG ELECTRONICS

۰

SONY CORPORATION

کشورهای متقاضی ثبت در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT

همچنین در ادامه آمار می توان نام ده کشوری که بیشترین متقاضی ثبت در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT بوده اند را بررسی کرد. بیشترین ثبت در این معاهده توسط متقاضیان کشور آمریکا با ۵۶/۵۹۵ اختراع در سال ۲۰۱۶ بوده است. ژاپن دومین کشوری است که با ثبت ۴۵/۲۳۹ اختراع در این لیست دیده می شود و کشور سوم چین با ۴۳/۱۶۸ اختراع می باشد. دیگر کشور ها به ترتیب آلمان، کره جنوبی، فرانسه، انگلستان، هلند، سوئیس و سوئد می باشند.

در مجموع این ده کشور ۲۰۵/۳۴۵ اختراع را در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT ثبت کرده اند که ۸۸.۲ درصد کل اختراعات ثبت شده در سال ۲۰۱۶ می باشد.

۰

ایالات متحده آمریکا

۰

ژاپن

۰

چین

۰

آلمان

۰

کره جنوبی

۰

فرانسه

۰

انگلستان

۰

هلند

۰

سوئیس

۰

سوئد

تکنولوژی های ثبت شده در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT

از دیگر اطلاعات منتشر شده در آمار اختراعات ثبت شده در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT می توان به آمار تکنولوژی های برتر به ثبت رسیده در معاهده PCT اشاره کرد. این پنج تکنولوژی عبارتند از ارتباطات دیجیتال با ۱۷/۷۷۶ درخواست، تکنولوژی مرتبط با کامپیوتر با ۱۷/۱۵۵ درخواست، دستگاه الکتریکی، وسایل، انرژی با ۱۴/۴۶۸ درخواست، تکنولوژی پزشکی با ۱۴/۲۶۵ درخواست و ابزار اندازه گیری با ۹/۳۳۸ درخواست ثبت.

- ارتباطات دیجیتال ۱۷/۷۷۶
- تکنولوژی مرتبط با کامپیوتر ۱۷/۱۵۵
- دستگاه الکتریکی، وسایل، انرژی ۱۴/۴۶۸
- تکنولوژی پزشکی ۱۴/۲۶۵
- ابزار اندازه گیری ۹/۳۳۸

 

 

بی فایدهبدمتوسطخوبعالی تعداد کل: ۲۷ ، میانگین:۴٫۹۶ ۵
Loading...

پرسش و پاسخ در تالار گفتگوی مالکیت فکری

در ادامه می توانید بحث های انجام شده در مورد این موضوع را در تالار گفتگوی مالکیت فکری بررسی نمایید:

موسسه نوفَن حامی البرز | حامی مالکیت فکری فناوری های نوین انجمن ها آمار معاهده همکاری ثبت اختراع PCT در ۲۰۱۶

نمایش ۱۵ جستار (از ۲۰ کل)
نمایش ۱۵ جستار (از ۲۰ کل)