عدم ورود به فاز ملی در معاهده PCT

نمایش 6 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #18186
   hamid5835
   مشارکت کننده

   لطفا تبعات عدم ورود به فاز ملی در معاهده PCT را توضیح دهید. یعنی اگر اختراعی در وایپو ثبت شد و در مدت 30 ماه در کشور X ثبت نشد تولید کنندگان آن کشور حق ساخت اختراع را دارند؟

   بعد از ثبت در وایپو هزینه ثبت در دیگر کشورها چگونه است و چه زمان طول میکشد. سوال بعد این که آیا ثبت در وایپو هزینه تمدید سالانه دارد؟

  • #18198
   نوفن
   مدیرکل

   سلام، اگر اختراع در مدت زمان 30 ماه از اظهارنامه در کشوری ثبت ملی نشد، افراد اجازه تولید آن اختراع را دارند اما امکان ثبت آن را به عنوان اختراع ندارند. هزینه ثبت ملی هر کشور متفاوت است که میتوانید در سایت دفاتر مربوطه ملاحظه کنید و هزینه های وکیل هم به آن اضافه میشود.

   انتشار اختراع در معاهده همکاری ثبت اختراع هزینه تمدید سالانه ندارد.

   موفق باشید

  • #18432
   سیاوش
   مشارکت کننده

   سلام، با توجه به سوال اول، اگر فرد اختراع رو در کشوری ثبت ملی نکنه، آیا اجازه ی فروختن اختراع برای بقیه در اون کشور وجود داره؟
   ممنون

  • #18438
   نوفن
   مدیرکل

   سلام، با توجه به عدم ثبت ملی اختراع در کشور مورد نظر، امکان تولید و فروش برای همه وجود دارد.اما با توجه به افشا در معاهده PCT امکان ثبت اختراع و انحصار برای هیچ کس وجود ندارد.

  • #18576
   hamid
   مشارکت کننده

   سلام.لطفا در مورد حق تقدم توضیح بدین که چی هست و ایا در موقع ثبت اظهارنامه اختراع باید مورد استفاده قرار بگیرد یا خیر و استفاده کردن یا نکردن آن چه مزایا یا معایبی میتواند داشته باشد؟
   ممنون

  • #18577
   نوفن
   مدیرکل

   سلام، لطفا مطلب درج شده در دانشنامه مالکیت فکری در خصوص حق تقدم اختراع رو مطالعه کنین. به طور خلاصه، چنانچه شما اختراعی را در کشوری اظهارنامه کرده باشید و حالا بخواهید در دیگر کشور ها برای ثبت آن اقدام کنید، در هنگام تکمیل اظهارنامه دوم، باید شماره و تاریخ اظهارنامه اول را به عنوان حق تقدم درج کنید.

   با توجه به این موضوع اگر شما برای اولین بار است که می خواهید اختراعی را در یک کشور (مثلا ایران) به ثبت برسانید، نیازی نیست بخش حق تقدم را تکمیل کنید.

   موفق باشید.

  • #22692
   davoudi
   مشارکت کننده

   با سلام و احترام
   اگر اختراعی وارد فاز ملی نشود یا توسط کشور مورد نظر رد شود. با این وجود هم اظهارنامه آن در سایت پتنت اسکوپ منتشر می شود؟
   سوال دوم:از کجا بفهیم نتیجه جستجو ما گرنت شده است ؟
   سوال سوم:گواهی پتنت هم در مستندات موجود است؟

نمایش 6 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.