آمار معاهده همکاری ثبت اختراع PCT در 2017

آمار اختراعات ثبت شده PCT در ۲۰۱۷

آمار اختراعات ثبت شده در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT هر ساله توسط سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO منتشر می شود. این آمار اطلاعات مفیدی در خصوص تعداد اختراعات ثبت شده و برترین متقاضیان ثبت در این معاهده را ارائه می دهد.

در بخش نخست آمار اختراعات ثبت شده PCT در ۲۰۱۷ به بررسی شرکت هایی که بیشتر تقاضا را داشته اند می پردازیم. شرکت HUAWEI به تنهایی ۴۰۲۴ اختراع را در این معاهده ثبت کرده است و جایگاه اول را در آمار ده شرکت برتر به خود اختصاص داده است. شرکت دوم در این لیست ZTE می باشد که در سال ۲۰۱۷ تعداد ۲۹۶۵ تقاضای ثبت را به معاهده همکاری ثبت اختراع داده است. همانطور که در ذیل این متن دیده می شود شرکت های بسیار معروف و بزرگی که اکثرا در زمینه های فناوری اطلاعات فعالیت می کنند از جمله INTEL، MITSUBISHI، QUALCOMM، LG، BOE، SAMSUNG، SONY، LM Ericsson جزو ده شرکت برتر از نظر تعداد اختراعات ثبت شده در معاهده PCT می باشند.

در مقایسه با آمار اختراعات PCT در سال ۲۰۱۶ شرکت HP جای خود را به شرکت LM Ericsson داده است و در خصوص بقیه شرکت ها تغییراتی در ترتیب آنها در این لیست داده شده است.

۰

HUAWEI TECHNOLOGIES

۰

ZTE CORPORATION

۰

INTEL CORPORATION

۰

MITSUBISHI ELECTRIC CORP

۰

QUALCOMM INCORPORATED

۰

LG ELECTRONICS

۰

BOE TECHNOLOGY GROUP

۰

SAMSUNG ELECTRONICS

۰

SONY CORPORATION

۰

LM Ericsson

کشورهای متقاضی ثبت در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT

همچنین در ادامه آمار اختراعات ثبت شده PCT در ۲۰۱۷ می توان نام ده کشوری که بیشترین متقاضی ثبت در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT بوده اند را بررسی کرد. بیشترین ثبت در این معاهده توسط متقاضیان کشور آمریکا با ۵۶/۶۲۴ اختراع در سال ۲۰۱۷ بوده است. چین دومین کشوری است که با ثبت ۴۸/۸۸۲ اختراع در این لیست دیده می شود و کشور سوم ژاپن با ۴۸/۲۰۸ اختراع می باشد. دیگر کشور ها به ترتیب آلمان، کره جنوبی، فرانسه، انگلستان، سوئیس، هلند و سوئد می باشند.

در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۶ اسامی کشور ها تفاوتی نداشته است و فقط ترتیب بعضی از آنها تغییر کرده است. در مجموع کل کشورهای عضو معاهده همکاری ثبت اختراع ۲۴۳/۵۰۰ اظهارنامه اختراع را در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT ثبت کرده اند که ۴.۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است.

۰

ایالات متحده آمریکا

۰

چین

۰

ژاپن

۰

آلمان

۰

کره جنوبی

۰

فرانسه

۰

انگلستان

۰

سوئیس

۰

هلند

۰

سوئد

تکنولوژی های ثبت شده در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT

از دیگر اطلاعات منتشر شده در آمار اختراعات ثبت شده در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT در سال ۲۰۱۷ می توان به آمار تکنولوژی های برتر به ثبت رسیده اشاره کرد. این پنج تکنولوژی عبارتند از تکنولوژی مرتبط با کامپیوتر با ۱۹/۱۲۲ درخواست، ارتباطات دیجیتال با ۱۸/۴۰۰ درخواست ، دستگاه الکتریکی، وسایل، انرژی با ۱۵/۲۲۳ درخواست، تکنولوژی پزشکی با ۱۵/۰۲۴ درخواست و ابزار اندازه گیری با ۱۰/۰۸۲ درخواست ثبت.

انواع فناوری ها نسبت به آمار سال ۲۰۱۶ تغییری نداشته است تنها ترتیب آنها کمی تغییر کرده است.

- تکنولوژی مرتبط با کامپیوتر ۱۹/۱۲۲
- ارتباطات دیجیتال ۱۸/۴۰۰
- دستگاه الکتریکی، وسایل، انرژی ۱۵/۲۲۳
- تکنولوژی پزشکی ۱۵/۰۲۴
- ابزار اندازه گیری ۱۰/۰۸۲
بی فایدهبدمتوسطخوبعالی تعداد کل: ۶۲ ، میانگین:۴٫۹۸ ۵
Loading...

پرسش و پاسخ در تالار گفتگوی مالکیت فکری

در ادامه می توانید بحث های انجام شده در مورد این موضوع را در تالار گفتگوی مالکیت فکری بررسی نمایید:

موسسه نوفَن حامی البرز | حامی مالکیت فکری فناوری های نوین انجمن ها آمار معاهده همکاری ثبت اختراع PCT در ۲۰۱۷

نمایش ۱۵ جستار (از ۲۰ کل)
نمایش ۱۵ جستار (از ۲۰ کل)