تاریخ انقضا رفع نقص اختراع

این جستار شامل 5 پاسخ ، و دارای 4 کاربر است ، و آخرین بار توسط  نوفن در 1 سال پیش بروز شده است.

 • نویسنده
  نوشته ها
 • #17532

  محسن فرنگی
  مشارکت کننده

  سلام من دوتا ثبت اظهارنامه اختراع داشتم. برای هر دو شون ابلاغ رفع نقص دریافت کردم. فایل های شرح و توصیف و ادعانامه هر دو اختراع را اصلاح کردم. اما یکی از این اصلاحات را با فاصله یک روز بر روی سایت اداره ثبت اختراعات آپلود کردم.

   

  یکی رو قبول کرد، دومی رو قبول نکرد و گفت تاریخ ش منقضی شده. الان باید چه کاری کرد؟

 • #17544

  نوفن
  سرپرست کل

  سلام

  شما از تاریخ ابلاغ نقص پرونده اختراع، 30 روز زمان دارید تا مدارک درخواست شده را آپلود کنید. اگر این مدت زمان بگذرد شما دیگر امکان اصلاح مدارک اختراع را ندارید. در بعضی موارد کارشناس بعد از تاریخ مدکور نیز از شما مدارک را میپذیرد. توضیح دلیل این امر خارج از حوصله این بحث است.

  اما چنانچه شما یک بار اصلاحیه فرستاده باشید و کارشناس مجددا از پرونده اختراع ایراد گرفته باشد، در هنگام آپلود کردن مدارک اصلاحی، باید گزینه “تغییر در مندرجات” را بجای “رفع نقص” انتخاب کنید. گزینه رفع نقص مدارک اختراع فقط یک بار قابل استفاده است.

  موفق باشید.

 • #17961

  امیر یزدان پناه
  مشارکت کننده

  میشه لطفا در خصوص هزینه های ثبت اختراع در ایران توضیح بدید. برای هر بار اصلاح پرونده نیاز به پرداخت هزینه است؟

 • #17963

  نوفن
  سرپرست کل

  شرح هزینه های مورد نیاز برای ثبت اختراع در ایران را می توانید در بخش دانشنامه سایت نوفن مطالعه کنید. جهت اولین پاسخ به ابلاغ رفع نقص هزینه ای دریافت نمیشود. اما برای اصلاحات بعدی باید مبلغ یک هزار تومان برای هر اصلاح پرداخت کنید.

 • #18861

  mohammad
  مشارکت کننده

  سلام
  دو بار قبل از تاریخ انقضا رفع نقص فرستادم که یکی از اونها ی روز قبل از انقضا ارسال شده و همچنان در نوبته برای محکم کاری همون روز انقضا نامه تمدید فرستادم
  ایا مشکل پیش نمیاد دیگه ؟؟؟

 • #18937

  نوفن
  سرپرست کل

  خیر، مشکلی پیش نمیاد

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.