ثبت اختراع داروهای گیاهی

نمایش 3 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #17980
   fateme
   مشارکت کننده

   باسلام وخسته نباشید. در خصوص ثبت اختراع داروهای گیاهی ، چگونه میتوانم داروی گیاهی را که تهیه کردم ثبت اختراع کنم؟؟ این دارو از ترکیب چند ماده اولیه موجود تهیه شده است که خواص خاصی را بوجود می آورد و کاملا جدید و منحصر به فرد است.

   ممنون ازشما.

  • #17985
   نوفن
   مدیرکل

   سلام، در مورد ثبت اختراع داروهای گیاهی باید عرض کنم این قبیل ادعاها فقط در صورتی به عنوان اختراع قابل قبول است که در فرآیند تولید دارو، از فناوری خاصی استفاده شده باشد. صرفا ترکیب ساده چند داروی موجود و ساخت یک داروی جدید که در فرآیند تولید از روش فناورانه ای استفاده نشده باشد، به عنوان اختراع قابل ثبت نیست. لطفا بخش شرایط ثبت اختراع (گام ابتکاری اختراع) را در دانشنامه اختراعات مطالعه فرمایید.

   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توایند با پژوهشگاه و دانشکده های گیاهان دارویی در تماس باشید و اطلاعات کامل تر و به روز تر را کسب کنین.

   موفق باشید

  • #18030
   امیر یزدان پناه
   مشارکت کننده

   پس به این صورت که عملا هیچ ترکیب داروی گیاهی به عنوان اختراع ثبت نمیشه. چون اکثر ترکیبات و داروهای گیاهی با ترکیب ساده ای به دست میان ولی تاثیر بسیار زیادی بر بهبودی دارن. چرا به عنوان یه اختراع به حساب نمیان؟

  • #18046
   نوفن
   مدیرکل

   اگر قرار است یک محصول را به عنوان اختراع به ثبت برسانیم الزاما باید از فناوری در تولید خود محصول یا در فرآیند تولید آن استفاده کرده باشیم. برای مثال اگر شما دستگاهی ساخته باشید که اجزاء اضافه گیاه را اتوماتیک حذف میکند و بعد به میزان لازم با دیگر دارو ها ترکیب میکند و یک محصول آماده مصرف را تولید میکند، این دستگاه قابل ثبت است.

نمایش 3 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.