تنظیم قرارداد

نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #19658
   m-fkr
   مشارکت کننده

   سلام،
   من یک ایده ای داشتم که با مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان مطرح کردم ایشون تا حدودی به بنده درباره نحوه جست وجو اطلاعات و به دست آوردن اعداد کمک کردن و حتی یک نوع قطعه اصلی طرحم رو ایشون معرفی کردن(تحقیقات خود بنده موجب شد ایشون این قطعرو معرفی کنن)در ابتدای کار حرفی از قرارداد نبود اما الان من میخوام که یک قرارداد باشه که بعدا در فروش دچار مشکل نشم از لحاظ قانونی تا حدودی که ایشون به من کمک کردن من باید سهمی از طرحو ب ایشون بدم یا مالی باهاشون حساب کنم؟
   ممنون.

  • #19676
   نوفن
   مدیرکل

   سلام
   اگر شخصی که شما باهاش مشاوره کردین در حل مشکل و نوآوری طرح شما کمک کرده، میتونین اسم ایشون رو هم به عنوان مخترع در اظهارنامه اختراع اضافه کنین. اگر ایشون از منابع خودش اعم از مالی و غیر مالی هم در تحقیقات استفاده کرده، میتونین درصدی از مالکیت رو هم بهشون بدین. به طور کلی این موضوع توافقی است، اگر ایشون موافق هستن، میتونین حق الزحمه شون رو پرداخت کنین و هیچ اسمی ازشون در اظهارنامه نیارین.

   موفق باشید

  • #20028
   mardani57
   مشارکت کننده

   سلام
   تا جایی که من می دونم، مالکیت طرح از آن کسی است که آن را ثبت کرده باشد مگر اینکه شما کارمند شرکت و شخصی باشید که اختراع به آن مربوط باشد و قانونا آن شرکت مالک اختراع خواهد بود.
   اگر ارتباط رسمی نداشتید مشکلی نیست.
   می تونید با ایشون قرارداد عدم افشا امضا کنید تا جلوی هرگونه سوءاستفاده احتمالی رو بگیرید.

نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.