ضدعفونی موبایل با نور فرابنفش با دستگاه ال جی

ضدعفونی موبایل با نور فرابنفش با دستگاه ال جی

ضدعفونی موبایل با نور فرابنفش با دستگاه ال جی 733 403 نوفن حامی البرز

ضدعفونی موبایل با نور فرابنفش با دستگاه ال جی

 

پس از سامسونگ، ال جی نیز دستگاهی برای ضدعفونی کردن موبایل با استفاده از اشعه فرابنفش ساخته است.

در آغاز ماه جاری میلادی سامسونگ اعلام کرد یک جعبه ضدعفونی کننده مجهز به نور فرابنفش برای موبایل و وسایل شخصی کوچک مانند عینک و ماسک توسعه داده است. این جعبه نه تنها موبایل را ضدعفونی می کند بلکه اگر دستگاه از شارژ بی سیم پشتیبانی کند، باتری آن را شارژ می کند.

دستگاه ضدعفونی کننده فرابنفش ال جی جزو گجت هایی است که برای بررسی سری موبایلLG Velvet برای مکس وینباخ کارشناس وب سایتXDA-Developer ارسال شده است.

اکنون مشخص شده ال جی نیز دستگاه ضدعفونی کننده ای برای موبایل ساخته که البته هنوز برای فروش عرضه نشده است.

وینباخ تصویری از این پک را در توئیتر خود منتشر کرده که دستگاه ضدعفونی کننده فرابنفش ال جی نیز در آن دیده می شود. با توجه به لوگوی صاعقه روی این گجت به نظر می رسد، دستگاه قابلیت شارژ کردن موبایل نیز داشته باشد.

دانشمندان “دانشگاه راچستر” آمریکا در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه دستگاه جدیدی به نام “تشدید کننده پالس کششی سالیتون کر”(stretched-pulse soliton Kerr resonator) شده‌اند که می‌تواند پالس‌های لیزر فوق سریع را در طیف وسیعی از طول موج‌ها تولید کند.

این دستگاه می‌تواند عملکرد پالس‌های لیزر فوق سریع را افزایش دهد.این دستگاه پالس لیزر فوق سریع را در سرعت فمتوثانیه یا یک کوادریلیون در ثانیه(quadrillionth of a second) تولید می‌کند که این کوتاه ترین پالس ایجاد شده از یک منبع فیبری است.

“ویلیام رنینگر”(William Renninger) استادیار نورشناسی گفت: این مطالعه کاربردهای مهمی در طیف وسیعی از امور دارد که می‌توان به کاربردهای مهندسی و زیست پزشکی از جمله طیف سنجی، سنتز فرکانس، میزان مسافت، تولید پالس و موارد دیگر اشاره کرد.

سولیتون‌های تشدید کننده فیبری کر قادر به تولید طول موج و میزان تکرار انعطاف پذیری پالس‌هایی در سرعت فمتوثانیه و تولید شانه فرکانسی هستند.

تشدید کننده‌های کر از پدیده‌های موج غیرخطی نوین از جمله تکنیک‌های نوری مهم سولیتون پشتیبانی می‌کنند.

در این مطالعه، دانشمندان نسل جدیدی از پالس را در تشدید کننده‌های کر با پراکندگی مبتنی بر سولیتون‌های پالس کششی، ارائه دادند که از کوتاه‌ترین پالس‌های تاکنون تولید شده از تشدید کننده فیبر کر پشتیبانی می‌کنند. پالس‌ها دارای پهنای باند وسیع و مدت زمان فشرده سازی پالس ۲۱۰ فمتوثانیه هستند که این کوتاه ترین مدت زمان فشرده سازی پالس مشاهده شده از تشدید کننده‌های فیبر کر است.

فشرده‌سازی پالس(Pulse compression) یک روش پردازش سیگنال است که معمولاً توسط رادار، سونار و اکوگرافی برای افزایش دامنه وضوح و همچنین نسبت سیگنال به نویز استفاده می‌شود. این امر با مدوله کردن پالس منتقل شده و سپس همبستگی سیگنال دریافتی با پالس منتقل شده، حاصل می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر