ساخت توربین غول‌پیکری که با یک چرخش، انرژی ۲ روز یک خانه را تامین می‌کند

ساخت توربین غول‌پیکری که با یک چرخش، انرژی ۲ روز یک خانه را تامین می‌کند

ساخت توربین غول‌پیکری که با یک چرخش، انرژی ۲ روز یک خانه را تامین می‌کند 733 403 نوفن حامی البرز

ساخت توربین غول‌پیکری که با یک چرخش، انرژی ۲ روز یک خانه را تامین می‌کند

 

تنها یک دور چرخش یک توربین بادی جدید برای تأمین انرژی یک خانه به مدت دو روز کافی است. این توربین ۱۳ مگاواتی می‌تواند روزانه ۳۱۲ مگاوات ساعت برق تولید کند.

نمی‌توان انکار کرد که توربین‌های بادی منبعی قدرتمند و پاک برای تولید انرژی هستند، اما همیشه کسانی وجود دارند که سعی می‌کنند ما را متقاعد کنند که توربین‌ها نمی‌توانند انرژی کافی را برای تأمین انرژی موثر جوامع تولید کنند. اما این ادعا به زودی با توسعه پروژه “Vineyard Wind” در ماساچوست آمریکا رد خواهد شد.

توسعه دهندگان این پروژه به تازگی اعلام کرده‌اند که از یک توربین بادی ساخته شرکت “جنرال الکتریک”(General Electric) موسوم به “GE Haliade-X” که احتمالاً بزرگترین توربین بادی در جهان است و دارای ظرفیت چشمگیر ۱۳ مگاواتی است، استفاده می‌کنند.

این توربین جدید ۱۳ مگاواتی می‌تواند به زودی روزانه تا ۳۱۲ مگاوات ساعت برق تولید کند که هشت درصد بیشتر از بیشترین تولید قبلی توسط توربین ۱۲ مگاواتی “GE Haliade-X” در بندر روتردام هلند است. این توربین با تبدیل شدن به اولین توربینی که توانسته در ۲۴ ساعت ۲۶۲ مگاوات ساعت انرژی تولید کند که برای تأمین انرژی ۳۰ هزار خانه در منطقه کافی بود، یک رکورد جهانی ثبت کرده است و در صورت تحقق آنچه برای توربین جدید در آمریکا تخمین زده شده، رکورد جدیدی در این حوزه به ثبت خواهد رسید.

“لارس تی. پدرسن” مدیر عامل شرکت “Vineyard Wind” می‌گوید: انتخاب شرکت “جنرال الکتریک” به عنوان تأمین کننده توربین‌های مورد نظر ما به این معنی است که یک شرکت تاریخی آمریکایی نقشی حیاتی در توسعه اولین نیروگاه بادی دریایی در مقیاس تجاری در ایالات متحده بازی خواهد کرد. این یک لحظه بزرگ نه تنها برای آینده پروژه ما بلکه برای آینده صنعت انرژی پاک است که آماده رشد چشمگیر در دهه‌های آینده است.

“جان راجرز” تحلیلگر انرژی، محاسبات مربوط به تولید انرژی این توربین جدید را انجام داد و دریافت که این توربین می تواند تمام انرژی مورد نیاز یک خانه را تنها در هفت ثانیه تولید کند. در عین حال، شرکت “جنرال الکتریک” ادعا می‌کند که این توربین تنها با یک چرخش می‌تواند تمام انرژی مورد نیاز یک خانه به مدت دو روز را تأمین کند.

در نهایت، از آنجا که این توربین‌ها بسیار قدرتمند هستند، تعداد کمتری از آنها برای تأمین انرژی مورد نیاز لازم است که به معنای تلاش و وقت و هزینه کمتر در ساخت آنها و فضای اشغالی کمتری توسط آنها است. بنابراین به نظر می رسد که آینده انرژی بادی واقعاً درخشان است.

محققان کره ای نوعی پوست مصنوعی ابداع کرده اند که با کنترل دما قابلیت استتار در پس زمینه را برای انسان فراهم می کند.

محققان کره ای پوست مصنوعی جدیدی ابداع کرده اند که به سربازان قدرت نامرئی شدن در میدان جنگ را می دهد و اجازه نمی دهد دوربین های گرمایی آنها را ردیابی کنند.

در حقیقت پوست مصنوعی توسعه یافته با استفاده از گرمایش و سرمایه در ۵ ثانیه رنگ های محیطی با قابلیت تغییر به یکدیگر را تقلید می کند.

این وصله ها هم اکنون در مراحل اولیه توسعه هستند اما به گفته محققان همراه این سیستم از دوربین های میکرویی استفاده می شود تا وصله های پوستی بتوانند به طور خودکار نسبت به محیط اطراف واکنش نشان دهند.

این گجت پوشیدنی از نمایشگرهای دارای پیکسل ساخته شده که از کریستال های مایع ترموکرومیک برای واکنش سریع به محیط اطراف و پنهان کردن پوست انسان در محدوده های چند طیفی استفاده می کند.

در این تحقیق آمده است: سرپایان( گروهی از موجودات از جمله هشت پا) توانایی خارق العاده ای برای مخفی شدن در پس زمینه را دارند. محققان با الهام از این قابلیت استتار در نور مادون قرمز و طیف مرئی را ابداع کرده اند .

در این تحقیق یک پوست مصنوعی نامحسوس و چند طیفی به پوست انسان کمک می کند فقط با کنترل دمای یک گجت انعطاف پذیر، در پس زمینه مخفی شود.

پوست مصنوعی مذکور انعطاف پذیر است و کاربر می تواند به راحتی از آن استفاده کند.

 

منبع: ایسنا