توصیه‌های مراقبت از پوست با آینه هوشمند

توصیه‌های مراقبت از پوست با آینه هوشمند

توصیه‌های مراقبت از پوست با آینه هوشمند 733 403 نوفن حامی البرز

 

آینه هوشمند ساخت شرکت “لولولب” موسوم به “لومینی پی‌ام” یک آینه هوشمند است که علاوه بر کاربرد اصلی خود، توصیه‌های مربوط به مراقبت هرچه بهتر از پوست را به کاربران ارائه می‌دهد.

در سال ۲۰۱۸ یک استارتاپ به نام “لولولب”(Lululab) دستگاهی به نام “لومینی”(Lumini) را به نمایشگاه CES آورد که سیستمی بود که از یک دوربین چند طیفی برای ضبط و ثبت و تجزیه و تحلیل ویژگی‌های صورت کابر استفاده می‌کرد. سپس یک الگوریتم مجهز به هوش مصنوعی از این اطلاعات برای تشخیص مشکلات پوستی مانند آکنه و لک(ملاسما) استفاده می‌کرد و به کاربر توصیه می‌کرد که از چه محصولات مراقبت از پوست برای درمان خود استفاده کند.

“لومینی” در آن زمان محصولی نبود که بتوان آن را خریداری کرد، اما حالا مدل جدید آن موسوم به “لومینی پی‌ام”(Lumini PM) محصولی است که سرانجام به بازار عرضه خواهد شد.

قیافه این آینه هوشمند شبیه به گوشی هوشمند گلکسی S۵ سامسونگ به نظر می‌رسد، البته با توجه به اینکه استارتاپ “لولولب” از درون شرکت سامسونگ برآمده است، خیلی تعجب آور نیست.

این آینه هوشمند مانند نمونه قبلی خود، پوست کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کند و لوازم آرایشی، دستگاه‌ها و محصولاتی را پیشنهاد می‌دهد که به وی کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را بگیرد و به چهره مطلوب خود برسد.

این آینه هوشمند توصیه‌های شخصی مراقبت از پوشت را از طریق یک برنامه موبایلی به کاربر ارائه می‌دهد. شرکت سازنده می‌گوید افراد در این برنامه یک جامعه را تشکیل خواهند داد که به این معنی است که کاربران می‌توانند با افرادی که پوست و مشکلاتی مشابهی دارند، ارتباط برقرار کنند.

این شرکت هنوز اعلام نکرده است که مردم چه زمانی قادر به خرید “Lumini PM” خواهند بود، ضمن اینکه قیمت آن نیز هنوز اعلام نشده است.

شرکت “ولوو پنتا” از آماده شدن سیستم خودران قایقرانی خود خبر داد که می‌تواند مشکلات پیچیده‌ قایقرانی را برطرف کند.

شرکت تابع “ولوو” موسوم به “ولوو پنتا” (Volvo Penta)، از ورود تجاری سیستم خودران لنگراندازی قایق خبر داده است. این سیستم موسوم به “Integrated Assisted Docking” برای کنترل مشکلات پیچیده‌ای طراحی شده است که بر سر راه راندن کشتی به سوی اسکله وجود دارد تا کار هدایت آن ساده‌تر شود.

سیستم ولوو پنتا، با استفاده از ترکیب GPS، حسگرهای آنبرد و موقعیت‌یابی پویا، موقعیت قایق را می‌داند و تنظیماتی را انجام می‌دهد. کسی که وظیفه هدایت را بر عهده دارد، تنها باید سکان را در دست بگیرد و جهت کلی را نشان دهد تا سیستم، موقعیت‌های دشوار را کنترل کند.

هنگامی که یک قایق را به سوی اسکله هدایت می‌کنید، نوسانات بی‌پایان جزر و مد و باد، این کار را دشوار می‌سازد. به علاوه، فقط تلاش نمی‌کنید تا قایق شما از آسیب حفظ شود، بلکه سعی دارید تا به قایق شخص دیگری هم برخورد نکنید. هزینه اشتباه کردن می‌تواند قابل توجه باشد.

دو سال پیش بود که ولوو پنتا برای نخستین بار، این سیستم را طی مسابقاتی در سوئد به نمایش گذاشت. قایق آزمایشی که بین دو قایق تفریحی مسابقه‌ای قرار گرفته بود، توانست خود را میان آنها هدایت کند.

این سیستم برای آینده سفرهای دریایی، بسیار مهم خواهد بود. از این گذشته، دادن توانایی راندن خودکار در مسیر مستقیم به یک قایق می‌تواند به ایمن‌تر شدن قایقرانی بیانجامد و گام دیگری برای داشتن کشتی‌های کاملا خودران به شمار برود.

 

منبع: ایسنا