کارت نقدی هوشمند توسط گوگل ابداع شد

کارت نقدی هوشمند توسط گوگل ابداع شد

کارت نقدی هوشمند توسط گوگل ابداع شد 733 403 نوفن حامی البرز

کارت نقدی هوشمند

 

طبق گزارشی جدید گوگل تصمیم دارد یک کارت نقدی هوشمند عرضه کند که مشابه اپل کارت است و به این ترتیب وارد حوزه بانکداری شود.

تلاش گوگل برای ورود به حوزه بانکداری شامل توسعه محصولی موازی با اپل کارت است.

این کارت نقدی که با همکاری شرکت ویزا ارائه می شود دارای گزینه پرداخت مجازی است و همچنین استفاده فیزیکی دارد و جزئیات مربوط به زمان و مکان پرداخت را نیز رصد می کند.

گزارش جدید حاکی از آن است که گوگل مشغول توسعه یک کارت نقدی هوشمند است. هرچند این فرمت پرداخت به طور حتم تغییراتی با اپل کارت خواهد داشت اما هسته اصلی این طرح اولیه با محصول اپل یکسان است.

البته میزان امنیت این کارت گزینه مهمی است. کاربر یک شماره کارت مجازی دریافت می کند که می توان آن را به سرعت مسدود کرد یا تغییر داد. همچنین اگر فرد کارت فیزیکی را گم کند، می تواند از نسخه مجازی آن استفاده کند. در کنار این موارد کاربر می تواند اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارد، به طور کامل کنترل کند.

یک شرکت استارت‌آپ در حوزه زیست فناوری، باند زخمی ساخته است که به پزشکان در رصد وضعیت زخم بیمار از راه دور کمک می‌کند.

اگر فردی از زخم مزمن نظیر زخم پوست دیابتی رنج ببرد، برای پزشک بسیار مهم است که این زخم به‌طور پیوسته پایش شود تا وضعیت زخم در کنترل باشد. این باند که حاوی گرافن است برای کنترل زخم‌هایی نظیر زخم‌های مزمن بسیار مفید است و همچنین به دلیل خواص آنتی‌باکتریالی گرافن، به بهبود سریع‌تر زخم نیز کمک می‌کند.

این باند توسط یک استارت‌آپ فعال در حوزه زیست‌فناوری ساخته شده‌ است. شرکت گرافیل (Grapheal) از مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه انشعاب یافته است.

در این باند از یک فیلم پلیمری استفاده شده که در آن اجزای الکترونیکی انعطاف‌پذیر قرار داده شده‌ است، الکترودهای گرافنی موجود در بخش الکترونیکی می‌توانند تماس مستقیم با زخم ایجاد کنند. گرافن از یک لایه اتمی از جنس کربن تشکیل شده که دارای هدایت الکتریکی بالایی است. با تغییر شیمیایی زخم، نظیر افزایش پ هاش آن در اثر عفونت، هدایت الکتریکی الکترودهای گرافنی نیز تغییر می‌کند. این داده‌ها به‌صورت بی‌سیم از بانداژ به تلفن هوشمند یا تبلت منتقل می‌شود و این داده از این مسیر می‌تواند به سرور موجود در فضای ابری منتقل شود و در نهایت مورد تجزیه و تحلیل پزشک قرار گیرد.

مزیت این بانداژ به همین جا ختم نمی‌شود. گرافن دارای خواص ضدباکتری است که پیش از این توسط دانشمندان شناخته شده‌ است. در نتیجه، وجود گرافن در محیط می‌تواند در تسهیل روند بهبود بیماری تاثیر مثبت داشته باشد.

پزشکان یا پرستاران می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری بیمار و بدون نیاز به برداشتن بانداژ از روی زخم، به‌صورت آنلاین وضعیت زخم را بررسی کنند.

براساس گزارش‌های منتشر شده، آزمایش‌های بالینی این فناوری به زودی آغاز و پیش‌بینی می‌شود که در مدت سه سال این فناوری به مرحله تجاری‌سازی برسد.

 

منبع: خبرگزاری مهر