پرینتر جیبی مخصوص عکس های موبایل

پرینتر جیبی مخصوص عکس های موبایل

پرینتر جیبی مخصوص عکس های موبایل 733 403 نوفن حامی البرز
پرینتر جیبی

پرینتر جیبی

 

یک پرینتر جیبی برای چاپ عکس های موبایل به بازار عرضه شده است.

شرکت پولاروید به تازگی یک پرینتر جیبی به نام Hi-Print عرضه کرده که می تواند عکس های موبایل را در کمتر از یک دقیقه در ابعاد ۲.۳ در ۳.۴ اینچ چاپ کند. این عکس ها را می توان به در کمد، لبه لپ تاپ، کوله پشتی یا در دفتر خاطرات چسباند.

همچنین کاربر با کمک اپلیکیشن مربوطه می تواند فیلتر، روکش ها، قاب و متن را قبل از چاپ عکس به کاغذ آن اضافه کند که با گرما تثبیت می شود. این پرینت در برابر آب و لکه مقاوم و پشت آن چسبنده است.

این پرینتر جیبی دارای یک کارتریج و مجهز به اپلیکیشن اندروید-iOS است که با بلوتوث به دستگاه متصل می شود و تصویر دیجیتالی مورد نظر را انتخاب و چاپ می کند.

در کارتریج این پرینتر ۱۰ برگه ۲.۳ در ۳.۴ اینچی برای چاپ وجود دارد و باتری دستگاه برای چاپ ۲۰ عکس کافی است.

محققان دانشگاه ام آی تی، از تولید نمونه اولیه یک سرنگ دارای سوزن برای تسهیل تزریق زیر جلدی خبر داده‌اند.

در سال‌های اخیر نسل جدیدی از داروهای بیولوژیک تولید شده‌اند که می‌توان آنها را بر مبنای نیازهای خاص بیماران شخصی سازی کرد. اما تزریق آنها به زیرپوست به علت ماهیت چسبنده و حجیم این داروها دشوار است. محققان برای حل این مشکل نسل جدیدی از سرنگ‌های دارای سوزن را تولید کرده‌اند.

سوزن جدید تولید شده برای حل این مشکل دارای دو مخزن تو درتو برای انتقال دارو است. مخزن اولی که در داخل مخزن دیگر قرار گرفته، حاوی خود دارو است و مخزن دوم حاوی یک مایع روان کننده سازگار با محیط زیست است که روند انتقال دارو به زیرپوست را تسهیل می‌کند. هر دو مخزن با فشار تنها یک دسته فعال می‌شوند.

چسبناکی داروهای بیولوژیک انتقال آنها از طریق سوزن‌های استاندارد را هم دشوار می‌سازد و استفاده از روش‌های تزریق غیر سوزنی هم پرهزینه بوده و هم در بسیاری از کشورها در دسترس نیست.

با فشردن دسته یادشده یک لایه روان کننده مایع به داروی چسبناک اضافه می‌شود و دو مایع به راحتی از سوزن عبور کرده و به بدن منتقل می‌شوند. در جریان استفاده آزمایشی از این سوزن، چسبناک‌ترین داروهای بیولوژیک با وارد آوردن یک هفتم فشار مورد نیاز برای تزریق چنین داروهایی به بدن بیماران منتقل شدند. برنامه ریزی برای تولید انبوه این سوزن‌ها هم اکنون در حال انجام است.

 

منبع: خبرگزاری مهر