شیشه تاشو سامسونگ ابداع شد

شیشه تاشو سامسونگ ابداع شد

شیشه تاشو سامسونگ ابداع شد 733 403 نوفن حامی البرز

شیشه تاشو سامسونگ

 

شرکت سامسونگ تصمیم دارد شیشه تاشو سامسونگ را خود تولید کند. این روند در آینده به کاهش قیمت موبایل های تاشو منجر می شود.

شرکت سامسونگ برای کاهش قیمت موبایل های تاشو تصمیم دارد شیشه های مخصوص این دستگاه ها را خودش تولید کند.

تاکنون این شرکت از ذخایر شیشه های شرکت خواهر خود( سامسونگ دیسپلی) برای ساخت موبایل های تاشو استفاده کرده است. اما اگر برنامه های سامسونگ طبق روال پیش برود، پیش بینی می شود قیمت موبایل های تاشو به تدریج کاهش یابد.

در حال حاضر ارزان ترین موبایل تاشو سامسونگ یعنی گلکسیZ Flip برچسب قیمتی ۱۴۰۰ دلار را دارد. شیشه های تاشویی که در ساخت این دستگاه به کار می روند فقط ۳۰ میکرومتر ضخامت دارند و هزینه ساخت آنها ۴۰ دلار است. حال آنکه شیشه های مسطح موبایل های عادی با هزینه ۲ دلار تولید می شوند.

اما اگر سامسونگ بتواند شیشه تاشوی مخصوص خود را بسازد، قادر به رقابت با شرکت خواهر خود خواهد بود. این روند رقابت میان تولیدکنندگان شیشه های تاشو را طی سال های آینده افزایش می دهد و در نتیجه قیمت محصول کاهش خواهد یافت.

شیشه تاشویی که در موبایل گلکسیZ Flip به کار می رود توسط شرکت DOWOO INSYS تولید می شود که بزرگترین سهامدار سامسونگ دیسپلی نیز است. این شرکت پس از افزودن پنل OLED به شیشه محصول نهایی را برای سامسونگ ارسال می کند.

طبق گزارش ها هم اکنون سامسونگ الکترونیکز مشغول مذاکره با چند تولید کننده شیشه تاشو است. اما هنوز مشخص نیست با این شرکت ها قرارداد امضا می کند یا خیر.

یک پژوهشگر انگلیسی اخیرا ادعا کرده کیت آزمایشی برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ توسعه داده است که هزینه آن تنها دو پوند است و در عرض پنج دقیقه افراد می‌توانند از نتیجه تست خود آگاه شوند.

پروفسور “مانش سینگ”(Maneesh Singh) مدیر شرکت “بایوسل آنالیتیکس”(Biocel Analytics) اخیرا ادعا کرده توانسته کیت آزمایشی برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ توسعه دهد که نه تنها قیمت آن پایین است بلکه در عرض پنج دقیقه نیز نتیجه تست مشخص می‌شود.

در حال حاضر بیماران مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا باید ۴۸ ساعت منتظر نتیجه آزمایش خود بمانند که در برخی موارد حتی اعلام شده افراد مدت زمان بیشتری نیز برای مشاهده نتیجه آزمایش خود منتظر مانده اند.

باشیوع ویروس کرونا در سراسر جهان دانشمندان به طور مداوم در حال تلاش و کوشش برای یافتن درمانی برای این بیماری هستند و در این میان نیز برخی شرکت‌های پزشکی کیت‌های آزمایشی توسعه داده‌اند که به ادعای آنها توسط آنها می‌توان زودتر از ۴۸ ساعت نتیجه ابتلای هر فرد به بیماری کووید-۱۹ را دریافت. حال مدیر این شرکت انگلیسی ادعا کرده که تست آزمایشی مقرون به صرفه‌ای توسعه داده است که در عرض ۵ دقیقه می‌تواند نتیجه را نشان دهد.

روش آزمایشی وی به این صورت است که ابتدا از بزاق دهان هر فرد نمونه برداری می‌شود و آن نمونه بر روی ابزار سواب قرار می‌گیرد و سپس در آزمایشگاه در داخل یک دستگاه مجهز به نور مادون قرمز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای به دست آوردن این نتیجه، داده‌های “اثر انگشتی” باید از طریق الگوریتمی که توسط پروفسور سینگ و تیم وی توسعه داده شده، داخل دستگاه قرار داده شوند تا مشخص شود کدام نمونه‌ها آلوده و کدامها نیستند.

در داخل دستگاه، نور مادون قرمز از طریق یک الماس آزمایشگاهی که نور مادون قرمز را در داخل نمونه منعکس می‌کند، منتقل می‌شود و موجی را ایجاد می‌کند که با نمونه در تعامل است و یک طیف منحصربفرد همانند “اثر انگشت” ایجاد می‌کند که نتیجه مثبت یا منفی را نشان می‌دهد.

همه این‌ها در حالی است که هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا یک دستگاه تشخیص بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ را که یک آزمایشگاه فشرده در یک دستگاه است و قادر است کروناویروس جدید را در عرض پنج دقیقه تشخیص دهد، تایید کرد و شرکت “ابوت”(Abbott) مجوز استفاده اضطراری را برای دستگاه جدید خود که در واقع یک آزمایشگاه فشرده شده در یک جعبه است، دریافت کرد. این دستگاه می‌تواند در عرض پنج دقیقه وجود کروناویروس جدید را تشخیص دهد و طی ۱۳ دقیقه نتایج کاملاً واضحی ارائه دهد. اکنون نیز شرکت ابوت در حال تجاری سازی دستگاه خود در سراسر ایالات متحده است.

منبع: خبرگزاری مهر